• Naša škola používa EduPage školský informačný systém. Prihláste sa Vašim kontom a skontrolujte si Vaše známky, rozvrh, suplovanie, prebrané učivo a domáce úlohy na ďalší deň.
   • Vyskúšajte taktiež EduPage mobilnú aplikáciu, ktorá je dostupná na zariadeniach s operačným systémom Android a IOS. Dostávajte informácie od školy priamo do Vášho mobilu.
    • Envirootázniky
     • Envirootázniky

      20. 6. 2023

      Do XVII. ročníka olympiády o životnom prostredí, ktorý bol zameraný na tému Ovzdušie, sa zapojilo 1234 žiakov II. stupňa z 58 základných škôl z celého Slovenska. V zmysle propozícií, porota vytvorená z odborných zamestnancov Slovenskej agentúry životného prostredia, vyhodnotila rebríček desiatich najlepších riešiteľov. V tejto obrovskej konkurencii sa naše žiačky umiestnili na oceňovaných priečkach. Šiestačka Jana Marcinková na 9.mieste a piatačka Sofia Žilíková na 10.mieste. Víťazom blahoželáme!

    • Koncert žiakov zo ZUŠ
     • Koncert žiakov zo ZUŠ

      15. 6. 2023

      13. júna sme privítali v našej škole žiakov zo ZUŠ v Lipanoch, ktorí nám prišli spríjemniť popoludnie svojím hudobným prejavom. Žiaci hrali na klavíri, akordeóne a na gitare pod vedením p. učiteľky Želinskej a p. učiteľa Bujňáka. Vďačné publikum ich ocenilo potleskom. Z tejto nádhernej akcie sme si odniesli krásne umelecké zážitky. Veríme, že nás navštívia aj v ďalšom školskom roku.

    • Za zábavou vo Fundilande
     • Za zábavou vo Fundilande

      9. 6. 2023

      Zábava spojená so športom je výborný nápad pre deti, ktorý sme uskutočnili v spolupráci s materskou školou. Na deň plný smiechu a radosti v zariadení Fundiland Prešov budeme ešte veľmi dlho spomínať. Deti mali možnosť vyhrať sa dosýta na rôznych športových náčiniach a zábavných boxoch. Po vyčerpaní energie si ju čiastočne doplnili desiatou a pokračovali ešte do takmer úplného vyčerpania. Na ceste domov sme si ešte trošku zaspievali a dali bodku za pekne prežitým dňom..

    • MÁJ V ŠKD
     • MÁJ V ŠKD

      9. 6. 2023

      Mesiac máj sme začali témou „Na gazdovskom dvore“, kedy si každé dieťa vytvorilo vlastný dom aj so záhradou. Záhradu si deti vypestovali zo žeruchy, takže sa o ňu museli aj starať. Na Deň matiek sme mamkám vyrobili šperkovničku, ktorou sme ich, verím, potešili. Následne sme sa venovali téme „Moja rodná dedina“ a postavili sme si našu obec z lego kociek. Tiež sme vyrobili erb Nižného Slavkova zo stoviek guľôčok krepového papiera, ktorý nám dal riadne zabrať, ale výsledok stojí za to. V poslednej téme mesiaca „Ja vo fotografii“ sme si zaspomínali na svoje detstvo, ale aj na chvíle strávené v ŠKD od jej vzniku až po dnešok a boli sme milo prekvapení, ako sme sa zmenili za posledných pár rokov.

    • DEŇ DETÍ - EXKURZIA VO VYŠNOM SLAVKOVE
     • DEŇ DETÍ - EXKURZIA VO VYŠNOM SLAVKOVE

      9. 6. 2023

      Medzinárodný deň detí je pre naše deti špeciálnym sviatkom, a preto aj naša škola v spolupráci s duchovným otcom z Vyšného Slavkova, Donátom Čarnogurským zorganizovala v tento krásny slnečný deň školskú akciu – EXKURZIU VO VYŠNOM SLAVKOVE.

      Žiaci a učitelia mali možnosť vidieť krásne vystavaný miniskanzen blízko pri fare. Nachádza sa tam loď postavená cez potok, sochy Cyrila a Metoda, krásne ľudové múzeum a navštívili sme aj Kostol sv. Michala, v ktorom nás duchovný otec previedol svojou prednáškou celou históriou tohto kostola.

    • „DAJME SPOLU GÓL“
     • „DAJME SPOLU GÓL“

      8. 6. 2023

      Naši prváci sa v tomto školskom roku stali súčasťou projektu „Dajme spolu gól“, ktorý je súčasťou Grassroots programu SFZ. Najväčšou výzvou dnešnej doby je zastaviť dlhodobo klesajúci záujem verejnosti o futbal. Preto je nevyhnutné ponúknuť atraktívne futbalové aktivity deťom a mladým ľuďom. Slovenský futbalový zväz už siedmy školský rok realizoval projekt zameraný na popularizáciu futbalu.

    • Deň detí v materskej škole
     • Deň detí v materskej škole

      8. 6. 2023

      Deň detí je sviatok, keď sa pozornosť upriamuje najmä na deti. Ani v našej materskej škole preto nesmela chýbať detská radosť, smiech a zábava. Počas dňa sme všetci spoločne pri veselej hudbe tancovali, spievali a nechýbali ani rôzne súťaže či hry. Aj takto možno stručne charakterizovať športovo-zábavný deň, ktorý deti zažili v materskej škole. Usmiate a spokojné tváre detí svedčili o tom, že sa dnešný deň skutočne vydaril.

    • Návšteva sociálnej pedagogičky
     • Návšteva sociálnej pedagogičky

      7. 6. 2023

      6. júna 2023 do našej školy zavítala Mgr. Mária Jeleňáková, ktorá pôsobí ako sociálny pedagóg v Centre poradenstva a prevencie v Sabinove. Našim žiakom porozprávala o hodnotách v živote človeka, ale aj o samotnom správaní sa v škole. Starším žiakom priblížila tému gamblerstva a nebezpečenstva počítačových hier. Upozornila žiakov, že tento problém nemáme podceňovať, ale riešiť ho skôr, pokiaľ nie je neskoro.

    • Výlet na Štrbské pleso
     • Výlet na Štrbské pleso

      2. 6. 2023

      1. jún - sviatok detí mali niektorí žiaci našej školy možnosť stráviť v nádhernom prostredí Vysokých Tatier. Už počas cesty autobusom žiaci obdivovali okúzľujúcu panorámu tatranských štítov. V okolí Štrbského plesa pozorovali krásnu tatranskú prírodu, z náučných tabúľ sa dozvedeli, aké živočíchy a rastliny sa nachádzajú v Tatrách. Po absolvovaní túry sa bohatší o nové zážitky vrátili domov, kde ich po obede čakala sladká odmena.

    • Recykluj a vyhraj – vyhodnotenie
     • Recykluj a vyhraj – vyhodnotenie

      2. 6. 2023

      Ukončili sme 20. ročník súťaže s firmou MILK-AGRO, spol. s.r.o. Naši žiaci zbierali viečka a obaly, odovzdávali ich a hrali o kopec výhier. Tento ročník bol mimoriadne úspešný, keďže sme vyhrali až v dvoch kategóriách.

      Najlepšími zberačmi sa stali Jakub Jurov, Adrián Kožuško, Lucia Kapitančíková, Katarína Jarošová a Lenka Dorocáková. Každý zapojený žiak si domov odniesol hodnotnú cenu.

    • Mirabilis
     • Mirabilis

      2. 6. 2023

      V mesiacoch apríl a máj sa zúčastnili žiaci 8. a 9. ročníka preventívneho programu Mirabilis. Spomínaný program viedla Mgr. Mária Janičová, psychologička z Centra prevencie a poradenstva v Sabinove. Ponúkla im nový pohľad na učenie sa, poukázala na vzťahy medzi rovesníkmi a dospelými, na ich povinnosti, hodnoty a rešpekt. Po absolvovaní piatich stretnutí žiakom odovzdala certifikát z daného programu.

    • Súťaž v speve
     • Súťaž v speve

      19. 5. 2023

      Súťaž v speve nás tohto roku veľmi milo prekvapila. Objavili sme nielen nových talentovaných spevákov, ale sme aj žasli nad vylepšenými hlasmi oproti minulému roku. Vzhľadom na vyšší počet talentov mala porota pri rozhodovaní veľmi ťažkú prácu. Rozhodnúť však musela s prihliadnutím na čistotu spevu a celkový prejav súťažiaceho.

    • Medzinárodný deň mlieka
     • Medzinárodný deň mlieka

      17. 5. 2023

      Medzinárodný deň mlieka sa oslavuje od roku 1957. Mlieko a mliečne výrobky predstavujú jednu z najdôležitejších zložiek ľudskej výživy. Aj vďaka Mliečnemu programu Brejky od spoločnosti RAJO s.r.o., sme si tento deň pripomenuli. Prostredníctvom náučnej prezentácie sa žiaci dozvedeli, aký je význam a dôležitosť mlieka, čo sú kyslomliečne výrobky alebo aký je rozdiel medzi nízkotučným a plnotučným mliekom. Na záver si žiaci preverili svoje vedomosti v kvíze „Koľko toho vieš o mlieku“. Nezabúdajme, že mlieko je plné látok, ktoré sú dôležité pre vývoj organizmu každého školáka. Obsahuje 16 esenciálnych živín, vrátane vápnika pre zdravé zuby a niacínu pre rast a vývoj. Bielkoviny a sacharidy zasa dodávajú deťom potrebnú energiu.

    • Deň matiek
     • Deň matiek

      15. 5. 2023

      Tak ako každý mesiac v roku, tak aj máj má svoj výnimočný deň. A týmto unikátom je práve Deň matiek, ktorý v tomto roku pripadol na 14. mája 2023. Žiaci našej školy si počas hodín výtvarnej výchovy prichystali milé darčeky pre svoje milované mamičky. Veríme, milé mamky, že sa Vám tieto prekvapenia od vašich detí páčili a že Vám urobili veľkú radosť. Zároveň vám k tomuto sviatku želáme hlavne veľa lásky, trpezlivosti a chuti pri učení sa s vašimi ratolesťami.

    • Hliadka mladých zdravotníkov
     • Hliadka mladých zdravotníkov

      12. 5. 2023

      11.5.2023 sa naši žiaci druhého stupňa zúčastnili okresného kola súťaže Hliadky mladých zdravotníkov. Túto súťaž organizoval spolok Červeného kríža v spolupráci so ZŠ Komenského 113 v Lipanoch. Cieľom súťaže bolo preveriť schopnosti a zručnosti mladých zdravotníkov základných škôl okresu Sabinov.

    • APRÍL V ŠKD
     • APRÍL V ŠKD

      11. 5. 2023

      ​​​​​​​Počas prvého týždňa v mesiaci apríl sme si vyrobili papierové veľkonočné vajíčka, kuriatka i zajačikov, aby ostala naša trieda počas sviatkov farebná a veselá. Deti sa hneď po Veľkej noci vybrali do školy v prírode. Po návrate sa deti zahrali na maliarov a vytvorili vlastné obrazy, v ktorých znázornili svoje spomienky. Následne sme si v téme „ Od semienka k rastlinke “ zopakovali rast rastlín.

    • Škola v prírode
     • Škola v prírode

      2. 5. 2023

      V dňoch 17. až 21. apríla 2023 sa žiaci 1. stupňa našej ZŠ spolu so svojimi triednymi učiteľmi zúčastnili Školy v prírode v Tatranskej Lesnej.

      Hneď v prvý deň pobytu sme absolvovali túru okolo Štrbského plesa, ktoré sme síce nevideli, lebo bolo schované pod ľadovou prikrývkou. Počas nasledujúceho dňa sme si vychutnali cestu vláčikom do Starého Smokovca, pozemnou lanovkou sme sa odviezli na Hrebienok, kde sme ešte mali možnosť zachytiť zvyšky Tatranského ľadového dómu. V stredu sme sa peši, aj keď trošku mrholilo, vydali do Tatranskej Lomnice a navštívili sme Múzeum TANAP-u. Videli sme tam nielen zvieratá a rastliny nachádzajúce sa v Tatrách, ale aj ľudové kroje, zvyky a tradície našich predkov. Štvrtok sa niesol v znamení zábavy. Žiaci prejavili svoju šikovnosť, zahrali si „chodbové hry“ a po večeri tradične nasledovala diskotéka. Samozrejme, že pomedzi všetky tieto aktivity sme

    • SVETOVÝ DEŇ ZEME V ZŠ
     • SVETOVÝ DEŇ ZEME V ZŠ

      28. 4. 2023

      Pri príležitosti Svetového dňa Zeme, ktorý sme si pripomenuli 26.4. sa naši žiaci zúčastnili rôznych aktivít. Environmentálnou tematikou boli ovplyvnené vyučovacie hodiny a práca žiakov počas tohto dňa. Formou prezentácie a vedomostného kvízu sme si pripomenuli všetky nepriaznivé vplyvy na ,, zdravie Zeme“. Žiaci prispeli aj k vyčisteniu okolia našej školy. V modernom poňatí ide o ideologicky motivovaný sviatok, ktorý upozorňuje ľudí na vplyv ničenia životného prostredia. Je potrebné si uvedomiť, že ľudské zdroje nie sú nevyčerpateľné a prostredníctvom spoločného celosvetového úsilia chrániť ľudí a ostatných tvorov žijúcich na zemi.

  • Zvonenia

   Piatok 29. 9. 2023
  • Jedálny lístok

   • Piatok29. 09.
   • Polievka z mrazeného špenátu s vajcom (180/200/220/250)
    Rybie filé pečené na masle (42/48/57/69)
    Zemiakové pyré (130/195/240/295)
    Šalát mrkvový s jablkami (55/75/75/100)
    Stolová voda (200/200/200/250)
  • Fotogaléria

    zatiaľ žiadne údaje